Világtáncfesztivál: nyolc magyar aranyérem

Line Spacing+- ABetűméret+- Bejegyzés nyomtatása
Világtáncfesztivál: nyolc magyar aranyérem

2015. augusztus 29-én az V. Világtáncfesztivál első versenynapján hét kategóriában hirdettek győztest, a magyar párosok öt arany, két ezüst és három bronzérmet szereztek a WDSF Openeken, minden kategóriában legalább egy magyar kettős dobogóra állhatott. A második versenynapon rendezett öt kategóriában három magyar aranyérem és egy bronzérem született.

Szombati versenyek:

A WDSF Latin World Open versenyen 50 páros indult – köztük 30 magyar -, a legjobb 12-ig három magyar duó jutott el, ketten pedig a döntőbe is betáncolták magukat. A hétszeres latin magyar bajnok Andrea Silvestri és Váradi Martina megnyerte a versenyt a román Paul Moldovan és Cristina Tatarvalamint az észt Konstantin Gorodilov, Dominika Bergmannova kettős előtt. A döntő másik magyar párosa, Nagymihály Balázs és Szalai Ágnes a 6. helyet szerezte meg.

A WDSF Standard Openen a 16 fős mezőnyben az ifjúsági magyar bajnok Sorin Neagu és Elek Réka szerezte meg a győzelmet Tábori Ármin és Dézsy Klaudia előtt. A győzteshez hasonlóan ifjúsági korú Rónyai Zoltán és Farkas Boglárka a 4., Vigh András és Hornyák Zsófia az 5., Szabó Gábor és Benkő Zsuzsanna a 6. lett.

A WDSF Senior I. Latin Open 4 fős mezőnyében Szánthó Péter és Juhász Szilvia győzött, Papp Krisztián Gusztáv és Németh Violetta bronzérmet szerzett.

A WDSF Senior II. Latin Opent Kiss Mihály és Farkas Mónika nyerte meg az 5 induló közül, Szabó Zsolt és Ónodi-Szabó Valéria bronzérmes lett.

A WDSF Ifjúsági Latin Openen a 17 párost felvonultató mezőnyben két magyar duó jutott döntőbe: Csorba Máté és Haddad Sabrina bronzérmet szerzett, míg Balázs Márk és Keresztszegi Ramóna Maja a 4. helyen zárt.

A WDSF Junior II. Latin Openen 17 páros indult, négy magyar kettős jutott a döntőbe. Szalai Dénes Ferenc és Balla Petra ezüst, Nagy Márk és Vörös Liza bronzérmet szerzett, Biri Gábor és Nagy Fruzsina az 5., Gáll Krisztián és Pindur Cintia Réka a 6. lett.

A WDSF Junior II. Standard Open 13 fős mezőnyében Szalai Dénes Ferenc és Balla Petra nyert, Biri Gábor és Nagy Fruzsina pedig a bronzérmet vihette haza. Nagy Márk és Vörös Liza a 4., Rischák Balázs és Gálfi Petra az 5. helyen végzett.

Vasárnapi versenyek:

A WDSF Ifjúsági Standard Open 14 fős mezőnyében négy magyar páros jutott döntőbe: Sorin Neagu és Elek Réka a szombati felnőtt Standard Open után ezt a számot is megnyerte. Rónyai Zoltán és Farkas Boglárka a 4., Szabó-Hornos Norbert és Vasas Viktória az 5., míg a junior korú Szalai Dénes és Balla Petra a 6. helyen végzett.

A WDSF Senior I. Standard Openen hárman képviselték a magyar színeket a 13 induló között, és ketten döntőbe jutottak: Kemény Tamás és Princz Nóra megnyerte a versenyt, Horti Árpád és Fekete Krisztina a 6. helyet szerezte meg.

A WDSF Senior II. Standard Open 20 fős mezőnyében a három magyar induló közül Csiszár Ferenc és Debreczeni Tünde bejutott a döntőbe és aranyérmet szerzett.

A WDSF Latin Rising Star versenyen 21 páros indult, Forgách György és Sipos Viktória jutott a döntőbe a magyarok közül és az 5. helyen végeztek.

World Open Latin (50 induló):
1. Andrea Silvestri, Váradi Martina (Magyarország)
2. Paul Moldovan, Cristina Tatar (Románia)
3. Konstantin Gorodilov, Dominika Bergmannova (Észtország)
4. Tomas Tanka, Dominika Feketova (Szlovákia)
5. Alexandru Miculescu Ionut, Andra Pacurar (Románia)
6. Nagymihály Balázs, Szalai Ágnes (Magyarország)

10. Hegyes Bertalan, Kis Violetta (Magyarország)
14- 15. Zilahi Szabolcs György, Anastasia Antelava (Magyarország)
18. Forgách György, Sipos Viktória (Magyarország)
20. Bődi Dénes, Pap-Gyurits Diána (Magyarország)
21-22. Horváth Kende Soma, Szatmári Dorottya (Magyarország)
23-24. Széles András, Meszlényi Viktória (Magyarország)
23-24. Király Márk, Lissák Laura (Magyarország)
25. Csorba Máté, Haddad Sabrina (Magyarország)
26. Balázs Márk, Keresztszegi Ramóna Maja (Magyarország)
29. Gombkötő Balázs, Elekes Helga (Magyarország)
30. Tóth Szilárd, Zsila Andrea (Magyarország)
32-33. Kiss Mihály, Farkas Mónika (Magyarország)
32-33. Telek Máté, Horváth Orsolya (Magyarország)
34. Márki Norbert, Balogh Nikolett Evelin (Magyarország)
35-36. Kotymán Arnold, Muzsai Anna (Magyarország)
37-38. Karikó-Tóth Tamás, Száraz Evelyn (Magyarország)
37-38. Szántó Károly Attila, Szakál Evelin Noémi (Magyarország)
39. Keresztes László, Bartha Lilla (Magyarország)
40. Szabó Noel, Bondár Dóra (Magyarország)
41. Sárosi Róbert, Monyók Anna (Magyarország)
42. Fóra Kamilló, Lévai Doroti (Magyarország)
43-44. Mölcs Martin, Csukovits Fatima (Magyarország)
43-44. Szabó Levente, Szkala Gyorgyi (Magyarország)
45. Lázók Viktor, Papa Ines (Magyarország)
46. Gedovics Balázs, Tóth Emília (Magyarország)
47-48. Szánthó Péter, Juhász Szilvia (Magyarország)
47-48. Sorin Andrei Neagu, Elek Réka (Magyarország)
49- 50. Szabó Zsolt Mihály, Ónodi-Szabó Valéria (Magyarország)
49- 50. Kozma József, Vincze Kitti (Magyarország)

Open Standard (16):
1. Sorin Andrei Neagu, Elek Réka (Magyarország)
2. Tábori Ármin, Dézsy Klaudia (Magyarország)
3. Daniel Kecskemeti, Barbora Fellinghauerova (Csehország)
4. Rónyai Zoltán, Farkas Boglárka (Magyarország)
5. Vigh András, Hornyák Zsófia (Magyarország)
6. Szabó Gábor Ádám, Benkő Zsuzsanna (Magyarország)

7. Szabó Hornos Norbert, Vasas Viktória (Magyarország)
8. Tejeda Tamás Márk, Nyitrai Edina (Magyarország)
9. Gombkötő Balázs, Elekes Helga (Magyarország)
10. Horváth Zoltán, Bense Krisztina (Magyarország)
12. Panka Dániel, Panka Dorottya (Magyarország)
13. Petar Marjanovic, Kuti Kamilla (Magyarország)
14. Karikó-Tóth Tamás, Száraz Evelyn (Magyarország)

Senior I. Open Latin (4):
1. Szánthó Péter, Juhász Szilvia (Magyarország)
2. Michal Varnuska, Jana Varnuskova (Csehország)
3. Papp Krisztián Gusztáv, Németh Violetta (Magyarország)
4. Andreas Mehl, Caroline Mehl (Ausztria)

Senior II. Open Latin (5):
1. Kiss Mihály, Farkas Mónika (Magyarország)
2. Andreas Mehl, Caroline Mehl (Ausztria)
3. Szabó Zsolt Mihály, Ónodi-Szabó Valéria (Magyarország)
4. Jozef Csizmazia, Gabriela Csizmaziova (Szlovákia)
5. Herbert Klingler, Ursula Klingler (Ausztria)

Ifjúsági Latin Open (17):
1. Nikolay Kolev, Lora Dankova (Bulgária)
2. Temesvári Bálint Máté, Paula Hude (Horvátország)
3. Csorba Máté, Haddad Sabrina (Magyarország)
4. Balázs Márk, Keresztszegi Ramóna Maja (Magyarország)
5. Filip Buransky, Katarina Stefkova (Szlovákia)
6. Muresan Tudor, Ada Precup (Románia)

7. Katona András, Palásti Sára (Magyarország)
10. Szabo Noel, Bondár Dóra (Magyarország)
12. Sárosi Róbert, Monyók Anna (Magyarország)
13. Gedovics Balázs, Tóth Emília (Magyarország)
14. Szabados Patrik, Kersák Dóra (Magyarország)
15. Lázok Viktor, Papa Ines (Magyarország)
16. Mölcs Martin, Csukovits Fatima (Magyarország)
17. Jóvari Levente Tamás, Szalai Szavanna (Magyarország)

Junior II. Latin Open (17):
1. Muresan Tudor, Ada Precup (Románia)
2. Szalai Dénes Ferenc, Balla Petra (Magyarország)
3. Nagy Márk, Vörös Liza (Magyarország)
4. Marian Hlavac, Vendulka Hrncirikova (Csehország)
5. Biri Gábor, Nagy Fruzsina (Magyarország)
6. Gál Krisztián, Pindur Cintia Réka (Magyarország)
7. Stefan Toth, Lucia Dobocziova (Szlovákia)

10- 11. Somoskői László, Pós Polett (Magyarország)
10- 11. Gáll Bence Gyula, Tóth Melitta (Magyarország)
12. Krizsán Dominik, Nagy Réka Anna (Magyarország)
13. Rischák Balázs, Gálfi Petra (Magyarország)
16. Kovács-Kalic Károly Péter, Farkas Liliána (Magyarország)

Junior II. Standard Open (13):
1. Szalai Dénes Ferenc, Balla Petra (Magyarország)
2. Muresan Tudor, Ada Precup (Románia)
3. Biri Gábor, Nagy Fruzsina (Magyarország)
4. Nagy Márk, Vörös Liza (Magyarország)
5. Rischák Balázs, Gálfi Petra (Magyarország)
6. Marian Hlavac, Vendulka Hrncirikova (Csehország)

9. Krizsán Dominik, Nagy Réka Anna (Magyarország)
10. Iványi Alex Dávid, Peták Magdolna (Magyarország)
13. Kovács-Kalic Károly Péter, Farkas Liliána (Magyarország)

Ifjúsági Standard Open (14 induló):
1. Sorin Andrei Neagu, Elek Réka (Magyarország)
2. Temesvári Bálint Máté, Paula Hude (Horvátország)
3. Roman Pecha, Katerina Srostlikova (Csehország)
4. Rónyai Zoltán, Farkas Boglárka (Magyarország)
5. Szabó-Hornos Norbert, Vasas Viktória (Magyarország)
6. Szalai Dénes Ferenc, Balla Petra (Magyarország)

7. Balga Kristóf, Molnár Renáta (Magyarország)
8. Szabó Noel, Bondár Dóra (Magyarország)
10-11. Gedovics Balázs, Tóth Emília (Magyarország)
10-11. Czuczi Patrik, Késmárki Vanessza (Magyarország)
12. Kiss Olivér, Laskovics Réka (Magyarország)
14. Mölcs Martin, Csukovits Fatima (Magyarország)

Senior I. Standard Open (13):
1. Kemeny Tamás, Princz Nóra (Magyarország)
2. Roman Vseticka, Martina Jalovecka (Csehország)
3. Philipp Kaufmann, Sandra Kaufmann (Ausztria)
4. Michael Boltz, Veronika Boltz (Ausztria)
5. Vasyl Porokhovskyy, Olga Baltrunas (Ukrajna)
6. Horti Árpád, Fekete Krisztina (Magyarország)

7. Orosz László, Király Marianna (Magyarország)

Senior II. Standard Open (20):
1. Csiszár Ferenc, Debreczeni Tünde (Magyarország)
2. Salvatore Imbellone, Loredana De Zio (Olaszország)
3. Emil Gajda, Dorota Gajda (Lengyelország)
4. Michael Schuetz, Petra Schuetz (Ausztria)
5. Jaroslav Zeman, Petra Zemanova (Csehország)
6. Albert Rommel, Andrea Rommel (Németország)

9. Szabó Zsolt Mihály, Ónodi-Szabó Valéria (Magyarország)
20. Bánfi Antal, Bellágh Mária (Magyarország)

Senior III. Standard Open (15):
1. Valter Miccoli, Marinella Giammarino (Olaszország)
2. Emilio Villodres, Montserrat Estall (Spanyolország)
3. Kránicz József, Dobó Erika (Magyarország)
4. Peter Gleiszner, Sabine Zwick (Ausztria)
5. Sebastiano Festa, Maria Trabocchi (Olaszország)
6. Jan Hon, Jaroslava Honova (Csehország)

15. Bánfi Antal, Bellágh Mária (Magyarország)

Rising Star Latin (21):
1. Marek Kypus, Katarzyna Niedobova (Csehország)
2. Gokhan Zorluoglu, Elmira Apanasova (Törökország)
3. Tomas Baka, Orsolya Farkasova (Szlovákia)
4. Jüttner András, Renata Smidova (Ausztria)
5. Forgách György, Sipos Viktória (Magyarország)
6. Marian Michna, Karolina Vesela (Csehország)

7. Király Márk, Lissák Laura (Magyarország)
9. Balázs Márk, Keresztszegi Ramóna Maja (Magyarország)
10. Gombkötő Balázs, Elekes Helga (Magyarország)
13. Farkas Ádám, Laskovics Petra (Magyarország)
14. Karikó-Tóth Tamás, Száraz Evelyn (Magyarország)
15. Katona András, Palásti Sára (Magyarország)
16. Márki Norbert, Balogh Nikolett Evelin (Magyarország)
17. Telek Máté, Horváth Orsolya (Magyarország)
18. Gedovics Balázs, Tóth Emília (Magyarország)
19. Kotymán Arnold, Muzsai Anna (Magyarország)
20. Szántó Károly Attila, Szakál Evelin Noémi (Magyarország)
21. Fóra Kamilló, Lévai Doroti (Magyarország)

??????????????????????????????? ??????????????????????????????? ??????????????????????????????? ??????????????????????????????? ??????????????????????????????? ??????????????????????????????? ??????????????????????????????? ??????????????????????????????? ??????????????????????????????? ??????????????????????????????? ??????????????????????????????? ???????????????????????????????

Hírek

Sportvezetők bejelentése versenyekre – JÚNIUS

Sportvezetők bejelentése versenyekre – JÚNIUS

A Magyar TáncSport Szakszövetség sporteseményein sportszakemberként részt vehet: Sportvezető (MTáSZ tag sportszervezet elnöke, vagy elnökségi tagja, vagy egyéb olyan alkalmazottja, aki a táncsporttal kapcsolatos feladatot lát el) – tagszervezet által előzetesen [...]

A honlap további használatához a sütik használatát el kell fogadni. További információ

A süti beállítások ennél a honlapnál engedélyezett a legjobb felhasználói élmény érdekében. Amennyiben a beállítás változtatása nélkül kerül sor a honlap használatára, vagy az "Elfogadás" gombra történik kattintás, azzal a felhasználó elfogadja a sütik használatát.

Bezárás