Történelmi siker akrobatikus rock and rollban

Line Spacing+- ABetűméret+- Bejegyzés nyomtatása

Nehéz heteken, hónapokon vannak túl a nemzetközi versenyeken részt vevő akrobatikus rock and roll versenyzői. Hiszen elég gyorsan elindult a WRRC versenynaptára, már az első versenyhétvége kétnapos volt, és rá egy hétre volt a következő.

Szeptember 28-29.-én, Ukrajnában kezdődött a 2019. év őszi versenyszezonja, melyen első nap a Children, Juveniles, Junior és Main Class Contact Style világkupát tartották, második nap pedig a formációké volt a főszerep, a Junior páros formációval (Junior formations), a Junior nagyformációval (Girls formations) és a Felnőtt nagyformációval (Ladies formations), ráadásul ők már az Európa-bajnoki címért versenyeztek.

Párosaink nagyszerűen helyt álltak, még a legkisebb kategóriában is. Children kategória még csak ebben az évben indult a WRRC versenyek között, de máris minden versenyen sok remek táncos méretteti meg magát. Ebben a kategóriában 2 párosunk indult, 10. helyen végzett Vincze Viktor Milán és Sümeghy Vivien párosa, és mögöttünk nem sokkal, a 15. helyet szerezte meg Németh Hunor Dénes és Varga Ramóna Linda párosa.

Juveniles kategóriában már nem volt egyszerű a helyzet, 34 páros versenyzett egymás ellen, és ebben 5 magyar páros volt. A legjobb helyen Pór-Zselinszky Benedek – Pap Linda páros végzett, akik egyedüli párosként a döntőbe jutva a 6. helyet szerezték meg végül. A döntőről egy hajszállal maradt le Ancsák Attila és Ökrös Júlia, akik a 8. helyen végeztek. Többi párosunk is nagyszerű helyen végzett: Borek Dávid – Pap Lola 17., Barthos Bence – Ambruzs Kinga 18., Nagy Balázs – Nagy-Végvári Lilien 23. helyet szerezte meg.

Junior párosaink sem tétlenkedtek, bár itt sem volt könnyű dolguk. A 9. helyet tudta megszerezni Polyánki Benedek és Fórián Kata, ez után csak kis lemaradással jött a másik 2 magyar páros: Juhász Olivér – Németh Zorka Dorka a 25. helyen végeztek, és nem sokkal mögöttük, a 30. helyet szerezte meg Bíró Sebestyén – Kádár Lara.

Végül, de nem utolsó sorban a Main Class Contact Style kategóriában is 3 párosunk indult. Brauer Jonas – Megyesi Veronika bejutottak ugyan a döntőben, de sajnos az akrobatika sorban történt hiba miatt a 7. helyet szerezték meg. Király Ádám – Csuhai Vivien a 12., míg Kovács Bence Bálint – Oravecz Zsófia a 24. helyezett lett.

Nagy izgalmakkal kezdődött a verseny 2. napja is. Az Európa-bajnokság összes kategóriájában a döntőig táncoltak versenyzőink. A Felnőtt lányformációs kategóriában a The Szupergirls csapata egyedüli induló volt, de ez sem vette el a kedvét attól, hogy megvédjék tavalyi címüket, így 2019-ben is a The Szupergirls csapata lett az Európa-bajnok.

A másik nagy siker a junior lányformációs kategóriában történt, ahol a Party Team csapata szintén megvédte a tavalyi címét, és a dobogó legfelső fokára tudott állni. Emellett a Chirio csapatunk is egy fantasztikus tánccal került be a döntőbe, ahol éppen lemaradva a dobogóról a 4. helyet szerezték meg.

A junior páros formációs kategóriában a Home Alone csapatunk az idei világbajnoki győzelme után, most egy Európa-bajnoki 3. helyezést ért el a döntőben. Utána nem sokkal a frissen összeállt, és első világversenyükön a The Future Team csapata az 5. helyet szerezte meg a döntőben.
Szívből gratulálunk minden résztvevőnek!
Ezekkel az élményekkel vágtak neki a táncosok az egy hétre rá megrendezett Junior lányformációs és Felnőtt lányformációs világbajnokságnak, és emellett rendezték meg a Junior és Main Class Free Style páros világkupát is Prágában.
Az egyik nagy sikerünket Mészáros Gábor és Lengyek Bonita párosa hozta, aki a Main Class Free Style kategóriában a first roundban első helyen jutottak tovább a következő fordulóba. A versenyt végül a 16. helyen zárták. Gratulálunk nekik!
Junior kategóriába összesen 50 pár nevezett, ebből 6 magyar páros volt. 2 páros is bejutott a döntőbe, Záhonyi Patrik Márk – Szőke Kitti a dobogóról éppen lecsúszva a 4. helyet szerezték meg, míg Csanki Gábor – Poncz Zsófia Ilona a 7. helyen végzett. Párosaink ezután az 1. számot favorizálták, csak éppen nem úgy, ahogy gondolja az ember. Polyánki Benedek – Fórián Kata 11. lett, Nagy Bence – Lantos Lilla 21. helyet szerezte meg, míg Kovács Kornél – Mercs Gréta páros a 31. helyen végzett. Kis kivétel volt az 1-es bűvöletéből Juhász Olivér és Németh Zorka Dorka párosa, akik a 42. helyen végeztek.
Ezután következett a formációk világbajnoksága. Mind a két kategóriában rengeteg induló volt, és nehéz is volt a mezőny. Junior lányformációs kategóriában 28 csapat mérte össze a tudását, és formációink fantasztikus eredményeket értek el. A Party Team nemcsak az Európa-bajnoki címét védte meg, hanem sikerült a világbajnoki címét is, így 2019-ben is sikerült világbajnoki címet szerezniük. A Chirio az Európa-bajnokságon szerzett 4. helye után reménykedve várták az eredményt, és ezen a versenyen sikerült a 3. helyet megszerezniük, így felállhattak a dobogóra. Az In Style formáció életük első világversenyén épphogy lemaradtak a döntőről és a 8. helyen végeztek. A Jackpot formáció pedig a 12. helyen zárta a versenyt.
Végül, de nem utolsó sorban a Felnőtt lányformációs kategóriában 32 formáció vett részt, köztük 4 magyar. A The Szupergirls csapata ebben a félévben új koreográfiával próbálta megvédeni a világbajnoki címét, és bár az első körből másodikként jutottak tovább, végül a döntőben megmutatták, hogy igenis rászolgáltak az első helyezésre. Így a The Szupergirls 2019.-ben is elnyerte a világbajnoki címet. A 2. helyezett csapat a Sol Invictus lett egy fantasztikus tánccal, ők voltak, akik első helyen jutottak tovább a first roundból, viszont a döntőben a zsűri a 2. helyre hozta ki őket. Az Xpress formációnk a 8. helyet szerezte meg, míg a Ladies csapata 11. helyen végzett.
Forrás: Facebook

Akrobatikus rock’n’roll

Akrobatikus rock and roll válogatott keret edzés

TOVÁBBKÉPZÉS ADATAI HELYSZÍN Kosárlabda csarnok 2112 Veresegyház, Budapesti u. 42. JELENTKEZÉSI HATÁRIDŐ 2021. augusztus 22. PÓTDÍJ KÉSEDELMES JELENTKEZÉS ESETÉN 2000 Ft JELENTKEZÉS ONLINE JELENTKEZÉS LETÖLTHETŐ KIÍRÁS ÉS PROGRAM letölthető pdf dokumentum [...]

A honlap további használatához a sütik használatát el kell fogadni. További információ

A süti beállítások ennél a honlapnál engedélyezett a legjobb felhasználói élmény érdekében. Amennyiben a beállítás változtatása nélkül kerül sor a honlap használatára, vagy az "Elfogadás" gombra történik kattintás, azzal a felhasználó elfogadja a sütik használatát.