TáncSport Magyar Bajnokság 2. nap

A második versenynapon hét kategória táncosait várta a parkett a Pestszentimrei Sportkastélyban. Gyermek II. Tíztánc (5 induló), Junior II. Standard (12), Ifjúsági Latin (22), Felnőtt Standard (27), Senior Latin (3) és Profi Latin (4) kategóriában zajlottak a küzdelemek a magyar bajnoki címekért, valamint Latin Rising Star (20) versenyt is rendezett a Magyar TáncSport Szakszövetség.

13 órakor kezdődött a verseny, a 17 óráig tartó délutáni programban a selejtezős, elődöntős küzdelmek zajlottak. 18 órától az esti programban a középdöntőket és a döntőket láthatta a Sportkastély közönsége. A versenyszámok között akrobatikus rock’n’roll, kerekesszékes és latin formációs bemutatót is láthattak a nézők, valamint a 2013-as év legjobbjainak járó díjakat is átvehették a sportolók, edzők, a klubok képviselői.

A szövetség által először megrendezett Gyerek Tíztánc bajnokságon Kovács-Kalic Károly Péter és Farkas Liliána lett a magyar bajnok az 5 induló közül.

A MTáSZ szervezésében ugyancsak először rendezték meg a Profi Latin Magyar Bajnokságot, amelyen négy páros vett részt, a magyar bajnoki aranyérem a Püspöki Dávid, Markó Ágnes párosé lett.

Senior Latin bajnokság – 35 évnél idősebbek – három párosa közül Kiss Mihály és Bánkúti Ágnes lett a győztes.

A Junior II. Standard bajnokságon a tíztáncot is megnyerő Kulják Krisztián, Bálint Nikoletta kettős állhatott fel a dobogó tetejére megelőzve a Mészáros Bence Levente, Balanescu Liliána, valamint a Szalai Dénes Ferenc, Balla Petra párosokat.

Az Ifjúsági Latin bajnokságon Hidi Balázs és Szőke Zsuzsanna megvédte a bajnoki címét, idén is őket látták legjobbnak a pontozók a 16-18 éves korosztályban. Második lett Horváth Kende Soma és Horváth Zsófia, míg a harmadik helyen Sorin Neagu és Elek Réka végzett.

A Felnőtt Standard bajnokságon László Csaba és Páli Viktória megszerezte harmadik bajnoki címét – László Csaba zsinórban a 15. standard bajnoki címét -, és ezzel az aranyéremmel lezárták az amatőr pályafutásukat, ezután profi versenyeken fognak indulni. Az ezüstérem a Szepesi József, Farkas Bettina kettősé lett, míg a bronzérmet Hegyes Bertalan és Kis Violetta vihette haza.