TáncSport Magyar Bajnokság 2. nap

Line Spacing+- ABetűméret+- Bejegyzés nyomtatása
TáncSport Magyar Bajnokság 2. nap

A második versenynapon hét kategória táncosait várta a parkett a Pestszentimrei Sportkastélyban. Gyermek II. Tíztánc (5 induló), Junior II. Standard (12), Ifjúsági Latin (22), Felnőtt Standard (27), Senior Latin (3) és Profi Latin (4) kategóriában zajlottak a küzdelemek a magyar bajnoki címekért, valamint Latin Rising Star (20) versenyt is rendezett a Magyar TáncSport Szakszövetség.

13 órakor kezdődött a verseny, a 17 óráig tartó délutáni programban a selejtezős, elődöntős küzdelmek zajlottak. 18 órától az esti programban a középdöntőket és a döntőket láthatta a Sportkastély közönsége. A versenyszámok között akrobatikus rock’n’roll, kerekesszékes és latin formációs bemutatót is láthattak a nézők, valamint a 2013-as év legjobbjainak járó díjakat is átvehették a sportolók, edzők, a klubok képviselői.

A szövetség által először megrendezett Gyerek Tíztánc bajnokságon Kovács-Kalic Károly Péter és Farkas Liliána lett a magyar bajnok az 5 induló közül.

A MTáSZ szervezésében ugyancsak először rendezték meg a Profi Latin Magyar Bajnokságot, amelyen négy páros vett részt, a magyar bajnoki aranyérem a Püspöki Dávid, Markó Ágnes párosé lett.

Senior Latin bajnokság – 35 évnél idősebbek – három párosa közül Kiss Mihály és Bánkúti Ágnes lett a győztes.

A Junior II. Standard bajnokságon a tíztáncot is megnyerő Kulják Krisztián, Bálint Nikoletta kettős állhatott fel a dobogó tetejére megelőzve a Mészáros Bence Levente, Balanescu Liliána, valamint a Szalai Dénes Ferenc, Balla Petra párosokat.

Az Ifjúsági Latin bajnokságon Hidi Balázs és Szőke Zsuzsanna megvédte a bajnoki címét, idén is őket látták legjobbnak a pontozók a 16-18 éves korosztályban. Második lett Horváth Kende Soma és Horváth Zsófia, míg a harmadik helyen Sorin Neagu és Elek Réka végzett.

A Felnőtt Standard bajnokságon László Csaba és Páli Viktória megszerezte harmadik bajnoki címét – László Csaba zsinórban a 15. standard bajnoki címét -, és ezzel az aranyéremmel lezárták az amatőr pályafutásukat, ezután profi versenyeken fognak indulni. Az ezüstérem a Szepesi József, Farkas Bettina kettősé lett, míg a bronzérmet Hegyes Bertalan és Kis Violetta vihette haza.

Felnőtt Standard Magyar Bajnokság (27 induló):
1. László Csaba, Páli Viktória (Szilver TSE)
2. Szepesi József, Farkas Bettina (Szilver TSE)
3. Hegyes Bertalan János, Kis Violetta (Szilver TSE)
4. Bencze István, Kilin Dóra (DanceStation TSE)
5. Budai Attila, Barna Lilla (Valcer TS-Szilver TSE)
6. Filotás Márk, Barkóczi Zsófia (Pro-Art TS)

Ifjúsági Latin Magyar Bajnokság (22):
1. Hidi Balázs, Szőke Zsuzsanna (Valcer TS-DanceStation TSE)
2. Horváth Kende Soma, Horváth Zsófia (Stúdió 2000 TSE)
3. Sorin Andrei Neagu, Elek Réka (Sway TSE)
4. Nagy Máté, Szőke Vivien (Ametiszt TSE-Stúdió 2000 TSE)
5. Rónyai Zoltán, Farkas Boglárka (Szilver TSE)
6. Farkas Gellért, Lissák Laura (Stúdió 2000 TSE)

Junior II. Standard Magyar Bajnokság (12):
1. Kulják Krisztián, Bálint Nikoletta (Forma TSE)
2. Mészáros Bence Levente, Balanescu Liliána (Szilver TSE)
3. Szalai Dénes Ferenc, Balla Petra (Forma TSE)
4. Nagy Márk, Vörös Liza (Szoldance TSE)
5. Szabó Noel Marcell, Mátyus Maja (Valcer TS-Miskolcz-Revital TSE)
6. Szabó Ákos, Czakó Rebeka (Tornádó TSE-Ametiszt TSE)

Gyerek II. Tíztánc Magyar Bajnokság (5):
1. Kovács-Kalic Károly Péter, Farkas Liliána (Forma TSE)
2. Józsa Márk, Szép Hanna (Ritmo STE)
3. Kohon Patrik, Kávási Éva (Szilver TSE)
4. Urbán István, Urbán Lilla (Szilver TSE)
5. Papp Ádám István, Gál Dalma (Szilver TSE)

Senior Latin Magyar Bajnokság (3):
1. Kiss Mihály, Bánkúti Ágnes (Casablanca TSE)
2. Szabó Zsolt, Ónodi-Szabó Valéria (Sway TSE)
3. Nagy István, Dr. Magyar Márta (Oktogon TC)

Profi Latin Magyar Bajnokság (4):
1. Püspöki Dávid, Markó Ágnes (Szoldance TSE)
2. Turcsány Gergely, Bendó Csilla (Stúdió 2000 TSE)
3. Curto Martin Daniel, Sebestyén Beáta (Pro-Art TS)
4. Belucz Zoltán, Magera Nikoletta (Sway STE)

Latin Rising Star (20):
1. Hetei Máté Ádám, Bita Alexa Diana (Pro-Art TS)
2. Kurtyán Miklós, Tóth Katalin (Valcer TS)
3. Horváth Kristóf, Szatmári Orsolya Eszter (Pro-Art TS-DanceStation TSE)
4. Sebesi Hunor, Tuba Anna (DanceStation TSE)
5. Bögre János, Ács Nóra (Kner TSE-Stúdió 2000 TSE)
6. Farkas Ádám, Laskovics Petra (Lorigo TSE)

Hírek

Sportvezetők bejelentése versenyekre – JÚNIUS

Sportvezetők bejelentése versenyekre – JÚNIUS

A Magyar TáncSport Szakszövetség sporteseményein sportszakemberként részt vehet: Sportvezető (MTáSZ tag sportszervezet elnöke, vagy elnökségi tagja, vagy egyéb olyan alkalmazottja, aki a táncsporttal kapcsolatos feladatot lát el) – tagszervezet által előzetesen [...]

A honlap további használatához a sütik használatát el kell fogadni. További információ

A süti beállítások ennél a honlapnál engedélyezett a legjobb felhasználói élmény érdekében. Amennyiben a beállítás változtatása nélkül kerül sor a honlap használatára, vagy az "Elfogadás" gombra történik kattintás, azzal a felhasználó elfogadja a sütik használatát.

Bezárás