Magyar sikerek Nagyszebenben

2021. november 6.-án és 7.-én rendezték meg Nagyszebenben, Romániában a WDSF Junior II Latin, Ifjúsági Tíztánc és U21 Latin világbajnokságot és emellett több Open versenyt is.
Junior II kategóriában két páros lett delegálva, melyből egy elképesztő tánccal Tóth István Aramisz – Lilly Cantineau  (Claudius Táncsport Egyesület) bejutottak a döntőbe, ahol az 5. helyen végeztek!
A másik magyar páros, Annus László és Bényi Hanna Kamilla (SZOLDANCE Táncsport Egyesület) a 49-51. helyen zárták a versenyt.
Ifjúsági Tíztánc kategóriában Kohon Patrik – Gál Dalma (Szilver Táncsport Egyesület) képviselték Magyarországot, ahol elődöntősök lettek és a 24. helyet szerezték meg maguknak.
U21 Latin versenyen két páros vett részt:
69-72. Barkaszi Bálint – Jeges Jázmin Mirjam (Ametiszt Táncsport Egyesület)
69-72. Lehóczki Zsolt – Balogh Rebeka (Botafogo Táncegyüttes)

Emellett Latin World Open kategóriában több magyar páros is indult, ahol is a Magyar Bajnokaink, Andrea Silvestri – Váradi Martina (Valcer TáncSport Egyesület) páros magabiztos és egyértelmű győzelmet aratott Romániában. Az Európa-bajnoki 4. helyezett Martina és Andrea a december elején Pforzheimben megrendezésre kerülő WDSF Latin Világbajnokságra készül, egyben ez a verseny a jövő évi Világjátékok kvalifikációjának egyik fontos állomása is volt. A 64 párost felvonultató mezőnyben a 8. helyen végzett a Hidi Balázs – Kis Violetta (Valcer TáncSport Egyesület – Szilver Táncsport Egyesület) párosa, valamint 13. helyen a Miha Zerjav – Karcagi Laura (Spirit Tánc Sport Egyesület – Stúdió 2000 TSE) párosa.