German Open 2015

2015. augusztus 11. és 15. között rendezik meg a legnagyobb WDSF táncversenyt a German Opent Németországban, Stuttgartban. 41 kategóriában több ezer táncos lép parkettre az öt nap során, a versenytánc mellett boogie-woogie és kerekesszékes kategóriák is szerepelnek a programban.

Keddi eredmények:

A WDSF Profi World Super Standard Grand Prix-n a 44 induló között László Csaba és Páli Viktória (Szilver TSE) bejutott a középdöntőbe és a 10. helyet szerezte meg.

WDSF Ifjúsági Latin Openen a 201 fős mezőnyben három magyar páros indult. Csorba Máté és Haddad Sabrina (Szilver TSE) a 3. körig jutott, és a 76-79. helyen végzett. Bazsik István és Králik Kamilla (Fulldance TSE) a 183., Szabados Patrik és Kersák Dóra (Fulldance TSE) a 191. lett.

A Junior II. Tíztánc versenyen Szalai Dénes Ferenc és Balla Petra (Forma TSE) a második körig, a legjobb 49-ig jutott, a 47. helyen végeztek. Biri Gábor és Nagy Fruzsina (Forma TSE) az 56., Nagy Márk és Vörös Liza (Szoldance TSE) az 58-60. helyen zárt.

Latin Rising Star 249 fős mezőnyében Bődi Dénes és Pap-Gyurits Diána (Szilver TSE) bejutott a második körbe, míg Szabados Patrik és Kersák Dóra az első körben búcsúzott.

Szerdai eredmények:

A WDSF Senior I. Standard Open 143 fős mezőnyében három magyar páros indult. A két csillagos kiemelt párosként résztvevő Balogh Csongor és Szabó Anita (Forma TSE) egészen a döntőig táncolta magát, és ott végül az 5. helyet szerezték meg. Az egy csillaggal kiemelt Kemény Tamás és Princz Nóra (Goldance TSE) számára az elődöntőben ért véget a verseny, ők egy olasz kettőssel holtversenyben a 15-16. helyen végeztek. Horti Árpád és Fekete Krisztina (Goldance TSE) a 3. fordulóig jutott, ők a 60. helyen zártak.

A WDSF Ifjúsági Standard Openen 154 páros indult, közülük ketten képviselték a magyar színeket. Az ifjúsági magyar bajnok Sorin Neagu és Elek Réka (Dancestation TSE) bejutott az elődöntőbe és a 13 fős középdöntőről éppen lemaradva a 14. helyet szerezték meg.  Csorba Máté és Haddad Sabrina (Szilver TSE) az első fordulóban búcsúzott, ők a  119-121. helyen zártak.

A Junior II. Latin versenyben a 142 fős mezőnyben három magyar páros volt, mindegyikük a második körig jutott: Szalai Dénes Ferenc és Balla Petra a 64-65.,Nagy Márk és Vörös Liza a 79., Biri Gábor és Nagy Fruzsina a 88-89. helyen végzett.

A Gyerek II. Nyolctánc versenyben a 69 páros között Kohon Patrik és Kávási Éva (Szilver TSE) az 53. lett.

A Latin Rising Star verseny szerdán véget ért, a 249 fős mezőnyben Bődi Dénes és Pap-Gyurits Diána a 142-145, Szabados Patrik és Kersák Dóra a 244-245. helyen zárt.

Csütörtöki eredmények:

A WDSF Profi Latin Super Grand Prix 51 fős mezőnyében Süttő Roland és Tombácz Anikó (Valcer TS) bejutott az elődöntőbe és ott a 20. helyet szerezte meg.

A Gyerek I. Latin versenyen a 32 fős mezőnyben Annus László és Bényi Hanna Kamilla (Szoldance TSE) a 32. lett. A Gyerek I. Hattánc versenyben az Annus, Bényi páros a 31 induló között a 28. helyen végzett.

A Latin A osztályos versenyen a 150 induló között öt magyar páros volt. Az ifjúsági korú Csorba Máté és Haddad Sabrina bejutott a 26 fős elődöntőbe, ahol a 24. helyet szerezték meg. Bődi Dénes és Pap-Gyurits Diána a 3. körig, a legjobb 50-ig jutott, ők a 46. helyen zártak. Széles András és Meszlényi Viktória a 2. fordulóban, a legjobb 96 között búcsúzott, a 68-72. helyen végeztek. Az első fordulóban ért véget a verseny Bazsik István és Králik Kamilla (118-119. hely), valamint Szabados Patrik és Kersák Dóra (135-136.) számára.

A WDSF Latin Grand Slamen Széles András és Meszlényi Viktória, valamint Bődi Dénes és Pap-Gyurits Diána bejutott a második fordulóba, Szabados Patrik és Kersák Dóra az első körben búcsúzott.

Pénteki eredmények:

A WDSF Latin Grand Slamen a harmadik körben bekapcsolódott a versenybe a kétcsillagos kiemelt Andrea Silvestri és Váradi Martina (Valcer TS). A hétszeres latin magyar bajnok bejutott a középdöntőbe a legjobb 12 közé és a 8. helyet szerezte meg. Széles András és Meszlényi Viktória a 170-172., Bődi Dénes és Pap-Gyurits Diána a 191-192. helyen zárt, míg Szabados Patrik és Kersák Dóra a 290-294. lett a 314 fős mezőnyben.

Felnőtt A Standard versenyen 80 páros indult, köztük volt az ifjúsági magyar bajnok Sorin Neagu és Elek Réka, akik a bejutottak a döntőbe és ott az 5. helyet szerezték meg.

A Profi Latin Rising Star verseny 33 fős mezőnyében Süttő Roland és Tombácz Anikó bejutott a középdöntőbe és ott a 12. helyen végzett a páros.

A Junior II. Standard verseny 108 indulója között három magyar kettős volt. A harmadik körig jutó Szalai Dénes Ferenc és Balla Petra a 46., Biri Gábor György és Nagy Fruzsina a 47. helyen végzett. Nagy Márk és Vörös Liza a második körben búcsúzott, a 77-78. helyen zártak.

A Gyerek II. Standard versenyben a 65 fős mezőnyben Kohon Patrik és Kávási Éva a 45-47. helyen zárt.

Szombati eredmények:

Az Ifjúsági Tíztánc versenyen 91 induló volt, a két magyar páros a második körig jutott: Sorin Neagu és Elek Réka a 34-35., Csorba Máté és Haddad Sabrina az 53-54. helyen végzett.

A Gyerek II. Latin versenyen a 79 fős mezőnyben Kohon Patrik és Kávási Éva az 51-53. helyen zárt.

A Gyerek I. Standard verseny 27 indulója között Annus László és Bényi Hanna Kamilla a 26. lett.

A Boogie-woogie világbajnokságon 36 páros indult, a magyar színeket ketten képviselték. Schmidt Gábor és Schmidt-Vachtler Erzsébet a 28., Pető Gábor és Gölöncsér Adrienn a 31. helyen végzett.

A honlap további használatához a sütik használatát el kell fogadni. További információ

A süti beállítások ennél a honlapnál engedélyezett a legjobb felhasználói élmény érdekében. Amennyiben a beállítás változtatása nélkül kerül sor a honlap használatára, vagy az "Elfogadás" gombra történik kattintás, azzal a felhasználó elfogadja a sütik használatát.