Érmek a German Openen

Jól szerepeltek a párosaink a Stuttgartban megrendezett German Openen, egy arany és egy ezüstérem mellett több döntős helyezés is született az ötnapos versenyen.

1. nap:
A Profi Standard Super Grand Prix 61 fős mezőnyében László Csaba és Páli Viktória – kiemeltként a második körben kapcsolódott be a versenybe – bejutott a döntőbe és ott a hatodik helyet szerezte meg. A dobogó tetejére a német színekben induló Benedetto Ferruggia, Claudia Köhler duó állhatott fel.

Az Ifjúsági Latin Openen a 201 fős mezőnyben három magyar páros indult, mindegyikük az első körben fejezte be a szereplését. Szalai Dénes Ferenc és Balla Petra, valamint Szőts Dániel és Egresi Melinda Beatrix a 145-148. helyen, míg Sulyán Bálint és Bálint Nikoletta a 152-155 helyen végzett.

A Junior II. Tíztánc versenyben a 86 fős mezőnyben Biri Gábor és Nagy Fruzsina a második fordulóig, a legjobb 48-ig jutott a 41-42. helyen végeztek.

A Junior I. Tíztánc versenyben 74 páros indult, Urbán István és Urbán Lilla a középdöntőben a 10. helyet szerezte meg.

A Latin Rising Star versenyben a 228 fős mezőnyben Pölyhe Máté és Nagy Evelin az első fordulóban búcsúzott.

2. nap:
A Senior I. Standard Openen a 115 fős mezőnyben két csillagos kiemelt párként Balogh Csongor és Szabó Anita bejutott a döntőbe, ahol egy olasz kettős mögött ezüstérmet szereztek. A szintén két csillagos kiemelt, világranglista hatodik Kemény Tamás és Princz Nóra a középdöntőig jutott, ők a 8. helyen végeztek.

Az Ifjúsági Standard Openen 143 páros indult, a két magyar páros a második fordulóig, a legjobb 96-ig jutott. Szalai Dénes Ferenc és Balla Petra az 55-60. helyet szerezte meg, Sulyán Bálint és Bálint Nikoletta a 91-92. helyen zárt.

A Junior II. Latin verseny 134 fős mezőnyében is két magyar páros volt, mindkettő a második körben, a legjobb 96 között fejezte be a versenyt: Németh Bálint és Szabó Klaudia a 88-90. helyen, Biri Gábor György és Nagy Fruzsina a 94-95. helyen végzett.

3. nap:
A Profi Latin Super Grand Prix 47 fős mezőnyében Süttő Roland és Tombácz Anikó az elődöntőig jutott, a 18. helyet szerezték meg. Nagymihály Balázs és Horváth Zsófia az első körben fejezte be a szereplését, ők a 36. helyen zártak.

A Junior I. Latin versenyben 86 páros indult, Urbán István és Urbán Lilla a második fordulóig jutott, a 31-32. helyen végeztek.

A Felnőtt A Latin versenyben a 142 fős mezőnyben Kaszás Richárd és Foteini Pangea a harmadik fordulóban a legjobb 49 között fejezte be a szereplését, a 32. helyet szerezték meg. Pölyhe Máté és Nagy Evelin a második körig, a legjobb 97-ig jutott, ők a 77. helyen zártak.

4. nap:
A Latin Grand Slamen a 263 fős mezőnyben Andrea Silvestri és Váradi Martina bejutott a döntőbe és a 6. helyet szerezte meg. A nyolcszoros magyar bajnok kettősnek ez volt a második döntője Grand Slam versenyen, először tavaly októberben Moszkvában táncolhattak a fináléban. A győzelmet a moldáv színeket képviselő Gabriele Goffredo és Anna Matus szerezte meg a német színekben induló Marius-Andrei Balan és Khrystyna Moshenska, valamint Timur Imametdinov és Nina Bezzubova előtt.

A harmadik körig jutó Kaszás Richárd és Foteini Pangea a 132., az első fordulóban búcsúzó Pölyhe Máté és Nagy Evelin a 217-220. helyen zárt.

Profi Latin Rising Star versenyen 34 páros indult, Süttő Roland és Tombácz Anikó bejutott a döntőbe és aranyérmet szerzett.

A Junior II. Standard verseny 107 fős mezőnyében Biri Gábor és Nagy Fruzsina a harmadik fordulóig jutott, egy román párossal holtversenyben a 41-42. helyet szerezték meg. A Junior I. korosztályú Urbán István és Urbán Lilla a második körben búcsúzott, az 58-59. helyen végeztek.

A Felnőtt A Standard versenyben 96 páros indult, köztük három magyar duó. Két páros a második fordulóban búcsúzott, Szalai Dénes és Balla Petra a 31-32. helyet szerezte meg, Sulyán Bálint és Bálint Nikoletta a 45-46. helyen zárt. Pölyhe Máté és Nagy Evelin az első forduló után fejezte be a szereplését, ők a 72. helyen zártak.

5. nap:
A Standard Grand Slam 229 fős mezőnyében Fodor Norbert Csanád és Vaszi Réka a 3. körig jutott, a 98-101. helyen zártak.

A Senior I. Latin Open 62 fős mezőnyében három magyar kettős volt, kettő közülük középdöntőbe jutott. Szánthó Péter és Juhász-Szánthó Szilvia a 9-10. helyet szerezte meg, míg Kovács Máté és Makai Zsuzsa a 11. helyen végzett. Szilvási Ádám és Kocsis Katalin a 49-50. helyen zárt.

Az Ifjúsági Tíztánc versenyen Szalai Dénes és Balla Petra a 2. körben, a legjobb 49 között búcsúzott, Sulyán Bálint és Bálint Nikoletta számára az első forduló jelentette a végállomást.

A Junior I. Standard verseny 69 fős mezőnyében Urbán István és Urbán Lilla bejutott az elődöntőbe és a 18. helyet szerezte meg.

A Gyerek II. Latin versenyben induló 76 páros között Czéh Barnabás és Pitonya Fruzsina Anikó az 55. lett.

A Boogie-Woogie Európa-bajnokságon a 32 fős mezőnyben Pető Gábor és Gölöncsér Adrienn a 27., Schmidt Gábor és Schmidt-Vachtler Erzsébet a 28. helyen zárt.