Női Formációs EB arany és ezüst, Páros Formációs dobogós helyezések

2017. október 14-én rendezték meg a németországi Poingban az akrobatikus rock and roll Felnőtt és Junior Páros Formációs Világbajnokságot, valamint a Női Formációs Európa Bajnokságot.

Felnőtt nemzetközi női nagyformációs kategóriában az újbudai Rock and Magic Sportegyesület „Szupergirls” nevű csapata szerezte meg a kontinensviadal bajnoki címét, miután az egész versenyen végig vezettek. A mezőny 9 országának 22 versenyző csapata közül kerültek az első helyre. Ez Magyarország első felnőtt női formációs EB címe akrobatikus rock and roll táncsportban. A csapat felkészítő edzője Lengyel Veronika.

A dobogó második fokára szintén magyar csapat állhatott, a Musztáng Sportegyesület „Sol Invictus” csapata nyerte az ezüstérmet, így kettős magyar győzelemnek örülhetett a magyar küldöttség. A 7. helyezett a Rockin Board „Ladies” elnevezésű formációja lett.

A Junior Páros Világbajnokságon is a dobogóra állhatott két magyar csapat. Ebben a kategóriában összesen 14 formáció versenyzett. Az első helyet megszerző orosz „Forsage” mellé a dobogó második fokára szintén a Rock and Magic Sportegyesület formációja, a „Back to the future”, a harmadik helyre a Musztáng SE, Hungarocky és Galaxy SE közös csapata a „Vis Amoris” állhatott. Az ő felkészítőik: Tormásiné Neuwirth Anikó, Dr.Patona Borbála, Stieber Csaba

A honlap további használatához a sütik használatát el kell fogadni. További információ

A süti beállítások ennél a honlapnál engedélyezett a legjobb felhasználói élmény érdekében. Amennyiben a beállítás változtatása nélkül kerül sor a honlap használatára, vagy az "Elfogadás" gombra történik kattintás, azzal a felhasználó elfogadja a sütik használatát.